Projekt edukacyjny "Czas na zdrowie"

Ideą organizacji „Czasu na zdrowie” jest upowszechnienie w jak najszerszych kręgach wiedzy dotyczącej zdrowego stylu życia. Jednym więc z zadań konkursowych jest zorganizowanie promocji planowanego wydarzenia w środowisku szkolnym, jak również wśród rodziców uczniów oraz lokalnej społeczności.
Cel organizacji projektu edukacyjnego "Czas na zdrowie"
Celem projektu edukacji prozdrowotnej „Czas na zdrowie” jest popularyzacja idei zdrowego stylu życia (w tym zdrowego żywienia, żywności ekologicznej i aktywności fizycznej) ze względu na obserwowane niepokojące tendencje wzrostu zaburzeń zdrowotnych, spowodowane korzystaniem z udogodnień cywilizacyjnych. Wiedza zdobyta w czasie realizacji projektu nt. zasad funkcjonowania organizmu pozwoli na dokonywanie świadomych wyborów służących zdrowiu. Trudno bowiem we współczesnym świecie odróżnić wartościowe produkty od reklamowanych nowinek, zaburzających naturalne mechanizmy organizmu.

W naszej szkole projekt realizuje grupa 10 uczniów z klas Vb i Vd w składzie: Agata Konieczna, Mira Gronczewska, Gabriela Kasprowicz, Michalina Krakowiak, Dominika Łakomy, Magda Ptaszkiewicz, Olga Robutka, Eryk Tomczyk, Magdalena Uzar, Martyna Zimnicka.

Koordynatorką projektu jest pani Elżbieta Bogobowicz, którą wspierają panie Ewa Rams i Anna Szymańska.