Ratujemy i uczymy ratować!

Program Edukacyjny Ratujemy i Uczymy Ratować został uruchomiony przez WOŚP w 2006 r. Od stycznia 2008 roku program został objęty honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej RP. Wybrani nauczyciele przechodzą szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy i uzyskują certyfikat umożliwiający realizację programu w swoich klasach z uczniami edukacji wczesnoszkolnej. Szkolenia dla wybranych nauczycieli klas I-III organizowane są we współpracy z lokalnymi Ośrodkami Doskonalenia Nauczycieli.

Dzięki przeszkolonym pedagogom dzieci uczą się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Organizatorzy szkoleń przekazują placówkom materiały do przeprowadzania zajęć z dziećmi: telefony tekturowe, fantomy, broszurki dla uczniów oraz materiały z filmami instruktażowymi. Dodatkowo włączają szkoły realizujące program do wspólnych akcji i konkursów.

W naszej szkole program realizują panie, które odbyły szkolenie organizowane przez WOŚP:

• Ewa Lipska –kl. I b
  • Elżbieta Bogobowicz – kl. II b