Racjonalne gospodarowanie zasobami wody

Program edukacji ekologicznej,  który ubiega się o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Tematyka programu: Racjonalne gospodarowanie zasobami wody. Głównym problemem jest wszechobecne przekonanie, że posiadamy duże zasoby wody i nie grożą nam jej deficyty. Pociąga to za sobą nieracjonalne jej zużywanie. Prawda jest jednak taka, że obecnie około 450 milionów ludzi w 29 krajach cierpi z powodu niedoboru wody. Eksperci przewidują na 2025 rok znaczący niedobór wody, lub jej brak w 52 krajach. Problem ten dotknie 3,2 mld ludzi, co oznacza 37% populacji świata. Dlatego priorytetowym działaniem powinna być edukacja ekologiczna dzieci. Przyczyni się ona do budowania społeczeństwa ekologicznego, które może zmienić dotychczas przeważający sposób gospodarowania wodą.

W dniu 5 października nasza szkołą została zgłoszona do tego projektu. Udział w nim zgłosiły panie:

D.Deroń,

E. Herczakowska,