Akcja mierzenia kroków

Sprawozdanie z udziału w akcji pani Barbary Siwielec:

"W akcji mierzenia kroków klasa Vc bierze udział już 28 dzień. Zostało jeszcze 22 do końca akcji. Codziennie (nawet w weekendy) nauczyciel angielskiego - pani Basia Siwielec zbiera wyniki od uczniów i wpisuje średnią na stronę Global Children's Challenge. Codziennie podróżujemy w kolejne miejsca na świecie. Możemy dowiedzieć się ciekawostek o niezwykłych miejscach naszej planety.
Obecnie jesteśmy w Dolinie Nilu w Afryce, wcześniej zwiedziliśmy piramidy. Jest to podróż wirtualna, jednak jej prędkość i ilość odwiedzonych miejsc uzależniona jest od ilości kroków zrobionych każdego dnia. Nasza średnia kroków systematycznie rośnie. Rywalizujemy z wieloma szkołami na całym świecie i ostatnio utrzymujemy się w drugiej setce szkół na ponad 5000 zgłoszonych do akcji.
Trzeba powiedzieć, że dziewczyny w klasie Vc bardzo ambitnie podeszły do sprawy. Najlepszą uczestniczką (najczęściej wymienianą jako najlepsza z klasy) jest Wiktoria Jajko, która już 14 razy była najlepsza w klasie. Do ścisłej czołówki uzyskującej najlepsze wyniki zalicza się też Madzia Juda, Stępień Nikola, Joasia Paterek, Jagoda Stefaniak i Weronika Ermler. Chłopcy również są świetni. Do najlepszych zaliczyć można: Konrada Bednarka, Michała Wojciechowskiego i Jasia Mroza.
W najbliższy piątek 18. października odbędzie się małe "duże" wyzwanie - osiągnięcie średniej klasy wynoszącej 33 tys kroków. Jest to odpowiednik odległości półmaratonu czyli 22 km przypadający średnio na każdego ucznia. W nagrodę otrzymamy złote krokomierze. Na ten dzień już teraz klasa się przygotowuje. Nasze wyniki z dnia na dzień są coraz lepsze. W piątek po lekcjach będziemy tańczyć, biegać i grać w gry na sali gimnastycznej lub na boisku."