"Drugie Życie Elektrośmieci"

Rusza V edycja ogólnopolskiego konkursu
Drugie Życie Elektrośmieci
dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Celem konkursu jest podniesienie stanu świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym i zużytymi bateriami oraz zwiększenie zbiórki tego sprzętu.

Uczniowie biorący udział w konkursie będą osiągać ten cel w trakcie ogólnopolskiej rywalizacji szkolnych zespołów poprzez: zdobywanie wiedzy na temat zasad postępowania ze ZSEE i zużytymi bateriami; aktywizację i mobilizowanie do podejmowania właściwych i odpowiedzialnych działań z ZSEE i bateriami, szkolnej i lokalnej społeczności; nawiązywanie efektywnej współpracy z organizacjami i instytucjami odpowiedzialnymi w ich miejscowości za zbiórkę tych surowców oraz promocję zbiórki.

Pula nagród: 150 000 zł

Nagradzanych jest pierwszych dziesięć zespołów, w każdej kategorii szkolnej. Nagrody przewidziane są dla szkół, członków zespołów oraz ich opiekunów.

Konkurs trwa od 15 listopada 2012 r. do 30 kwietnia 2013r.

Zakończenie 7 czerwca 2013 r. w Warszawie

więcej informacji na stronie www.drugiezycieelektrosmieci.pl