DBI 2018

DBI REPORTER 2018

data zakończenia: 18.03.2018 r.

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzimy 6 lutego. Z tej okazji w szkołach, świetlicach i innych placówkach mają miejsce rozmaite wydarzenia.

Oto Twoje zadanie konkursowe: Przygotuj reportaż z obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Twojej szkole, świetlicy, czy innym miejscu, do którego uczęszczasz. Taki reportaż prześlij do nas za pomocą opcji "Zgłoś pracę".

Do zdobycia dużo atrakcyjnych nagród!sieciaki

Jeśli w Twojej szkole nie odbywają się obchody DBI podpowiedz swojemu nauczycielowi, by zorganizować jakieś ciekawe wydarzenie na temat bezpiecznego korzystania z sieci.

Więcej szczegółów znaleźć możecie na stronie dbi.pl

Konkursu Blog Roku Young 2019.

Serdecznie zapraszamy uczniów  do udziału w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Blog Roku Young 2019.

Blog Roku Young 2019 to bezpłatny konkurs, adresowany do uczniów klas szkół podstawowych i gimnazjów, których zadaniem będzie regularne prowadzenie dziennika internetowego. Dodawane przez młodzież autorskie wpisy będą oceniane w określonych kategoriach.

Celem konkursu jest rozbudzanie wśród młodzieży twórczych umiejętności oraz sprawne wykorzystanie Internetu i możliwości promocji własnej twórczości, jakie daje sieć. Pragniemy promować poprawną polszczyznę, kreatywne pisanie oraz kulturę czytelniczą wśród młodego pokolenia przy pomocy nowoczesnych technik komunikowania.

Harmonogram I edycji konkursu „Blog Roku Young”:

Od 7.03.2018 do 27.03.2018 – zgłoszenie uczestnictwa w konkursie
Od 30.03.2018 do 10.06.2018 – I etap konkursu
Od września 2018 do grudnia 2018 – II etap konkursu
Od stycznia 2019 do marca 2019 – III etap konkursu
Od marca 2019 do maja 2019 – IV etap konkursu
Czerwiec 2019 – ogłoszenie zwycięzcy, wręczenie nagród zwycięzcy i finalistom konkursu

Dodatkowe informacje

Zgłoszenie uczestnictwa w konkursie odbywa się z poziomu strony konkursowej (zakładka „KONKURSY”) dostępnej na stronie www.bloggujemy.pl poprzez formularz aplikacyjny.
Oficjalna uroczystość przedstawienia zdobywcy tytułu Blogu Roku Young 2019 oraz wręczenie nagród nastąpi w Warszawie podczas Gali Explorery w czerwcu 2019 roku. Wydarzenie odbędzie się w obecności uczniów (laureatów konkursu), nauczycieli, dyrektorów szkół, organizatorów konkursu, władz oświatowych oraz przedstawicieli prasy lokalnej i sponsorów.
Regulamin konkursu dostępny jest pod adresem: http://bloggujemy.pl/dlauczniow.php. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

Eliminacje przeprowadzone zostaną w Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega - Zamek Tarnowskich w Dzikowie w dniu 5 kwietnia 2018r. o godz 10.00

I grupa - uczniowie klas I-VI - 2 osobowa reprezentacja

II grupa - uczniowie klas VIIoraz II i III  gimnazjum - 2 osobowa reprezentacja

Materiały szkoleniowe : www.straz.tarnobrzeg.pl

Konkurs czystości

Regulamin Konkursu Czystości

1. Celem konkursu jest zachęcenie uczniów naszej szkoły do dbania o porządek w szatniach.
  2. Konkurs polega na wyłonieniu dwóch klas, które utrzymują najlepszy porządek w swoim boksie w szatni szkolnej. Na ocenę czystości pracują wszystkie klasy przydzielone do konkretnego boksu.
  3. Konkurs trwać będzie od dnia 7 stycznia 2015 do 12 czerwca 2015r.
  4. Czystość sprawdzana będzie bez wcześniejszego powiadomienia raz w tygodniu.
  5. Oceny dokonywać będzie 3 osobowa komisja. Każdorazowo w skład komisji wchodzić będzie przedstawiciel Zarządu SU, pielęgniarka szkolna, nauczyciel przyrody.
  6. Każda z osób sprawdzających może przydzielić od 0 do 4 punktów.
  7. Kontrola boksu obejmować będzie w szczególności elementy:
    • buty zmienne powieszone w workach,
    • buty wierzchnie estetycznie ustawione,
    • wszystkie okrycia wierzchnie powieszone na haczykach.
  8. Punkty członków komisji będą każdorazowo sumowane, punkty z każdego miesiąca również będą sumowane.
  9. Punktacja będzie dostępna na stronie internetowej szkoły.
  10. Klasy z największą ilością punktów zostaną nagrodzone. Nagroda może być rzeczowa lub pieniężna, np. w postaci dofinansowania do biletów wstępu.
  11. Zwycięskim klasom zostaną przyznane nagrody po dniu 12 czerwca 2015. Nagrody mogą być wykorzystane w kolejnym roku szkolnym (wyjątkiem są klasy szóste).

"Książki naszych marzeń"

Ministerstwo Edukacji Narodowej organizuje konkurs czytelniczy "Książki naszych marzeń". Konkurs jest przeprowadzany od 20 listopada do 10 grudnia 2014 roku i polega na przygotowaniu listy maksymalnie 50 książek, o przeczytaniu których marzą uczniowie szkoły oraz przygotowaniu filmu (max 120 sek.) na temat: "Nasza szkoła powinna dostac wymarzone ksiązki, bo ..."

Ogłoszenie wyników nastąpi nie później niż 24 grudnia br. podczas obchodów światecznych organizowanych na dziedzińcu gmachu MEN.

Nagrodami w konkursie będą wszystkie książki z listy przygotowanej przez zwycięską szkołę.